Tarcza 24h dla Android Wear

Zobacz jak naprawdę wygląda czas na tarczach 24h dla Android Wear.

Aplikacja jest zestawem trzech tarcz opartych na oficjalnym API Google dla Android Wear. Układ graficzny pasuje zarowno do kwadratowych, jak okrągłych wyświetlaczy. W ustawieniach domyślnych włączona jest graficzna prezentacja nocy i dnia oraz wyświetlanie godziny wschodu i zachodu słońca (ostatniego brak w tarczy „Simple”). Wyświetlanie nocy i dnia można, w celu zmniejszenia zużycia baterii, wyłączyć w ustawieniach (z aplikacji w telefonie). Jeśli jednak zdecydujesz się pozostawić ją włączoną, będziesz mógł się cieszyć patrząc, jak codziennie przybywa dnia i nadchodzi wiosna.

Wyświetlanie nocy i dnia jest niezależne od internetu. Bazuje na lokalizacji i strefie czasowej, a godziny wschodu i zachodu słońca wyliczane są przez bibliotekę SunriseSunsetLib, której autorem jest Mike Reedell. Uwaga: obliczenia mogą być niepoprawne w niektórych lokalizacjach bądź dla niektórych dat. Jeśli zdarzy Ci sie coś takiego, pozostaje wyłączyć wyświetlanie dnia i nocy. Oczywiście nie zobaczysz też poprawnych wschodów i zachodów, jeśli wyłączysz lokalizację w telefonie i zegarku (ostatnie aktualnie tylko w Sony Smartwatch 3). Zostałeś ostrzeżony. 😉

W tarczy „Clean” zamiast sekund możesz włączyć (w aplikacji na telefon) wyświetlanie ostatniej pozycji, dla której wyznaczono wschód i zachód słońca oraz godziny, kiedy wykonano obliczenie. Nie jest to może szczególnie użyteczne na co dzień. Może jednak pomóc w ustaleniu czy lokalizacja działa prawidłowo.

Po instalacji aplikacji zaczekaj około 30 sekund, a potem wybierz jedną z tarcz w zegarku lub w aplikacji na telefonie. Ponieważ Google zaleca uruchamiać tarcze Android Wear jako serwis, nie szukaj ikonki do kliknięcia wśród aplikacji na telefonie. Nie ma jej tam.

Uwaga: upewnij się, że na Twoim zegarku zainstalowany jest Android Wear w wersji 5.0.1. Ta aplikacja nie będzie działać na wcześniejszych wersjach systemu.

Aplikacja używa fragmentów kodu z projektu Android Open Source Project, (C) 2014 The Android Open Source Project, na licencji Apache License, Version 2.0. Obliczenia wschodu i zachodu słońca wykonuje biblioteka SunriseSunsetLib, której autorem jest Mike Reedell, na licensji Apache License, Version 2.0. Kopię Licencji może pobrać na  http://www.apache.org/licenses/LICENSE-2.0.

Pomysł 24-godzinnego zegara analogowego podsunął Clark Wilson – wielkie dzieki!

Kup na Google Play (2.99 PLN)

Pomysły, sugestie, raporty błędów zostaw w komentarzach pod tym postem.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>