Eist wraca jeszcze raz

Po jakichś 10 miesiącach od wydania wersji na Androida, Eist powraca po raz kolejny, tym razem na komputery. Mam przyjemność przedstawić wersję dla Windows i Linuksa (na razie dla dystrybucji opartych na Arch Linux).

Zasady gry zostały trochę uproszczone: nie ma dodatkowych żyć, ani w ogóle żadnych. Możesz próbować rozwiązać każdy poziom tyle razy, ile chcesz.

Cały kod został napisany od nowa na platformie JavaFX – dla przyjemności i w celach edukacyjnych. Od teraz gra jest projektom otwartoźródłowym i wolnym oprogramowaniem; możesz ją rozprowadzać i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU wersja 3.0, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania. Kod źródłowy dostępny jest na https://github.com/nwg-piotr/EistReturns.

To jest pierwsze wydanie publiczne i proszę je traktować jako wersję beta. Będę wdzięczny za zgłaszanie problemów na stronie projektu.

Instalacja

Windows

Jeśli w Twoim komputerze nie zainstalowano środowiska uruchomieniowego Java, zostaniesz poproszony o jego pobranie ze stron Oracle i instalację (tylko przy pierwszym uruchomieniu).

Linux

Paczka w formacie Arch została przetestowana na AntergosManjaro i ArchLabs, ale powinna działać na każdej dystrybucji opartej o Arch. Przynajmniej mam taką nadzieję.

sudo pacman -U eist-returns-0.0.3-1-x86_64.pkg.tar

(numer wersji i rewizji mogą ulec zmianie).

Instalacja utworzy 2 skróty: ‚Eist returns’ i ‚Eist returns (optirun)’. Jeśli masz szczęście nie posiadać laptopa z hybrydową grafiką Intel/Nvidia, możesz spokojnie usunąć drugi skrót..

Użytkownicy zaawansowani: PKGBUILD i pliki źródłowe paczki są do wglądu tutaj. Będę wdzięczny za każdą poradę, bo chciałbym zgłosić grę do oficjalnych repozytoriów.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>