Eist returns – gra logiczno-zręcznościowa

Przeprowadź Eista przez plansze, umieszczając na jego drodze strzałki wskazujące kierunek. Każde zejście ze ścieżki spowoduje upadek. Nim dotkniesz planszy i wprawisz bohatera w ruch, dobrze przemyśl kolejność działań. Później nie będzie czasu!

screenshot_2016-12-05-13-52-17

pobierz z Google Play

Jak grać

Musisz zebrać wszystkie artefakty (różne animowane obiekty), by wyjście się otworzyło. Po drodze napotkasz drzwi: do każdych potrzebujesz jednego klucza. Używaj drabiny by przekraczać przerwy w ścieżce. Możesz ją ustawiać tylko w wyznaczonych miejscach. Dotknij drabiny by ją podnieść i ustaw tam, gdzie będzie potrzebna. Na niektórych planszach znajdziesz też teleporty. Przenoszą Eista jeden do drugiego. Pamiętaj: po wyjściu z teleportu kierunek ruchu zostanie zachowany!

Na części plansz znajdziesz dodatkowe życia. Przeczytaj „Licencja premium” niżej by dowiedzieć się więcej.

game-objects-pl

 

Ten filmik demonstruje jak korzystać ze strzałek, otwierać drzwi, zbierać artefakty, by w końcu otworzyć wyjście. Pierwsze 3 poziomy są tak proste, jak to tylko możliwe i służą oswojeniu się z interfejsem i logiką gry.

Gra powinna działać prawidłowo na tabletach, telefonach, Android TV i Chromebookach wyposażonych w Androida w wersji 4.4 i wyższych.

Jeśli Twoje urządzenie posiada ekran dotykowy, będzie on domyślnym kontrolerem. W przeciwnym wypadku możesz wybrać mysz lub gamepada, a prędkość rozgrywki zostanie odpowiednio dostosowana. Użyj w tym celu ikonki na górze panelu kontrolnego gry. Jakkolwiek gra w pełni obsługuje gamepada (zgodnego z systemem Android), nawet w przypadku Android TV warto podłączyć mysz. Pozwoli to uprościć i przyspieszyć rozgrywkę.

controller_icons

Jeśli wolisz jednak skorzystać z gamepada, poniżej znajdziesz opis przycisków. Jest on też dostępny w grze, w menu poziomu.

pad

Licencja premium

cupWykupując licencję premium, wspierasz dalszy rozwój gry. W nagrodę otrzymujesz możliwość zbierania dodatkowych żyć, dostępnych na części poziomów.

 

floppyPonadto z licencją premium możesz zapisywać stan gry (osiągnięty poziom i liczbę posiadanych żyć) na żądanie. Warto to zrobić nim zaczniesz rozgrywać kolejny trudny poziom. Użyj ikonki dyskietki na ekranie startowym.

Historia

Pierwotna wersja gry powstała w 1992 roku na komputery 8-bitowe. Gdyby ktoś był ciekawy jak wyglądała, tutaj jest video.* Serdecznie dziękuję tym, którzy pomogli mi zreanimować starą grę i zmotywować się do napisania wszystkiego od nowa na Androida: Krzysztof Gerstel wiedział kto nadal ma działający starożytny sprzęt, a Jarosław Jeżowski pożyczył mi Atari 65XE w doskonałym stanie(!).

(*) Fani Atarynki mogą pobrać obraz .atr z atarionline.pl [artykuł] [link do pliku].

Narzędzia

Podziękowania

  • Podczas tworzenia gry wykorzystałem kod AOSP (C)2014-2016 The Android Open Source Project, opublikowany na licencji Apache 2.0.
  • Grafika gry wykorzystuje czcionkę Coda autorstwa Vernona Adamsa, opublikowaną na licencji SIL Open Font License.
  • Silnik gry nie powstałby bez pomocy poradników, które napisał John Horton.
  • Wielkie dzięki dla Afonso Santosa, który przez ostatnie 2 lata udzielił mi wielu lekcji programowania w Javie.
  • Podziękowania dla testerów – za cierpliwe wyłapywanie błędów przez ostatnie 2 miesiące. 🙂

Prawa autorskie

Koncepcja, kod, grafika i muzyka (C)1992-2016 Piotr Miller

Polityka prywatności

Gdzie pobrać?

Za darmo w sklepie Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.nwg.dev.eist.

Gra obsługuje język angielski i polski.

Galleria

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>