Czym jest Rambler?

Rambler to narzędzie do obróbki plików w formacie GPX (GPS eXchange format), a także nawigacja przeznaczona dla zegarków z systemem Android Wear. Pozwala tworzyć, importować, edytować i zapisywać pliki zawierające punkty POI (Points Of Interest) i trasy na telefonie lub tablecie. Mogą być one następnie użyte do nawigacji na jednej z dwóch dedykowanych tarcz zegarka. Rambler udostępnia też unikalne narzędzie upraszczania ścieżki, umożliwiające interaktywną konwersję śladów GPX (np. z urządzeń Garmin lub treningów Endomondo) na trasy, z automatycznym generowaniem wskazówek dla punktów trasy.

Choć Rambler początkowo przeznaczony był dla zegarków z Android Wear, jako nawigacja podczas aktywności na świeżym powietrzu i uzupełnienie dla programów treningowych, począwszy od wersji 2.0 mobilna część aplikacji może być z powodzeniem używana bez zegarka. Jest to dość mocny edytor GPX, z kilkoma unikalnymi funkcjami, jakich brak w podobnych aplikacjach dla systemu Android.

whatis

Podczas pierwszej instalacji Rambler wczyta przykładowy zestaw danych (POI i trasy). Rzuć na nie okiem, jeśli używasz aplikacji po raz pierwszy. Możesz je usunąć, klikając przycisk „Nowy plik GPX”. Gdybyś jednak później ich potrzebował, możesz wyczyścić dane aplikacji lub odinstalować ja i zainstalować ponownie.

Table of contents